fbpx

Usługa przewodnika

usługa przewodnika Kołobrzeg Nina Albińska

Przewodnik po Berlinie, Poczdamie, Stralsundzie.

Kim jest przewodnik turystyczny? Wydawało by się, iż w dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do informacji jest nieograniczony, usługa przewodnika turystycznego jest nieco przestarzała. Nic bardziej mylnego. Często obserwuję zagubionych turystów, którzy z planem miasta błądzą w uliczkach szukając konkretnego zabytku, mijając przy tym największe skarby. Podpytują miejscowych, szukają pomocy w informacjach turystycznych, tracąc niepotrzebnie czas tak ważny w czasie urlopu.

usłudze przewodnika warto pomyśleć na dłuższy czas przed planowaną wycieczką. Niestety bardzo często turyści decydują się na ostatnią chwilę, co w konsekwencji prowadzi do zwiedzania „na własną rękę”, gdyż grafik przewodnika w sezonie turystycznym jest bardzo napięty.

Czy każdy może być przewodnikiem? Niestety od czasu, gdy zawód przewodnika został uwolniony od licencji (kursu i egzaminu), na rynku turystycznym pojawia się wielu pseudo przewodników. W tym celu warto się upewnić, czy macie Państwo doczynienia z profesjonalistą. Wystarczy poprosić o przedstawienie stosownego dokumentu: legitymacji lub numeru licencji. Wówczas macie państwo pewność, że wasza wycieczka będzie niezapomnianym przeżyciem.

Czego należy oczekiwać od przewodnika? Oczywiście przede wszystkim szczegółowej wiedzy historycznej na temat odwiedzanych miejsc czy budowli. Ale nawet najlepszy historyk potrafi czasami zanudzić słuchacza na śmierć, jeśli w jego wypowiedzi zabraknie ciekawostek, dowcipu czy anegdot związanych z miejscem, które zwiedzamy. Dobry przewodnik potrafi przekazać słuchaczom swoją wiedzę w sposób przystępny, zrozumiały dla każdego uczestnika wycieczki. Posiada radiowy głos i posługuje się piękną polszczyzną. Jest trochę psychologiem, który już po krótkim czasie potrafi rozpoznać zainteresowania i potrzeby turysty, wie jakie są jego oczekiwania względem odbywającej się wycieczki.

Praca przewodnika turystycznego to wielkie wyzwanie. Dlatego przewodnik turystyczny powinien być pasjonatem, powinny go cechować otwartość i komunikatywność. Przewodnik to człowiek, który nie tylko posiada olbrzymią wiedzę, ale i empatię. Zatroszczy się o swoich turystów, o ich wygodę i komfort. Potrafi zachować spokój i opanowanie w sytuacjach stresujących, a umiejętność dyplomacji pomaga mu rozwiązywać każdy problem.

Czy warto skorzystać z usług przewodnika? Oczywiście! Przewodnik turystyczny jest gwarancją fantastycznie spędzonego czasu.

Zachęcam Państwa do skorzystania z mojej oferty. Jako przewodnik oprowadzę Państwa po Pomorzu (Kołobrzeg – ŚwinoujścieSzczecin, Kamień Pomorski, Połczyn Zdrój, Kołobrzeg – Gdańsk), BerliniePoczdamieStralsundzie, Greifswaldzie, Rugii.

 

Jak zamówić przewodnika po Berlinie, Poczdamie, Stralsundzie?

Szczegółowe informacje i rezerwacja usługi przewodnika dostępne są pod numerem telefonu: 502 058 638 lub pod adresem e-mail: nina.albinska@gmail.com

5/5 - (3 głosów)