fbpx

Przewodnik turystyczny po Poczdamie

polski przewodnik turystyczny po Poczdamie

Są takie miasta na świecie, gdzie wystarczy „iść przed siebie”, by trafić na najpiękniejsze miejsca, budowle, zakątki. Są też miasta, w których największe skarby ukryte są pomiędzy hektarami parków i lasów, do których prowadzą kręte alejki, mosty, leśne dróżki. Taki jest właśnie Poczdam. Zapraszam cię turysto do odkrywania tajemnic Poczdamu z przewodnikiem turystycznym.

Większość turystów kojarzy Poczdam z Pałacem Sanssouci i konferencją poczdamską. Spędzają w mieście kilka chwil, po czym udają się do kosmopolitycznego Berlina. W przeciwieństwie do samych berlińczyków, którzy, wykorzystując każdą wolną chwilę, rezygnują z gwaru wielkiego miasta, po to, by złapać oddech. I to dosłownie. Część z nich ( tych bogatszych) kupuje tu piękne, odrestaurowane wille, tworząc z Poczdamu sypialnię zamożnych berlińczyków. W wolnej chwili spacerują po wzgórzu Pfingstberg lub piją piwo w browarze Meierei nad jeziorem Jungfern.

W jaki sposób poczuć ten poczdamski chillout, skoro bardzo często na Poczdam przeznaczamy tylko jeden dzień zwiedzania? Pozwól turysto, że ten dzień zaplanuje ci przewodnik turystyczny po Poczdamie.

Zwiedzanie Parku Sanssouci jest głównym punktem każdej wycieczki. Jednak zamiast błądzić godzinami w poszukiwaniu Pawilonu Chińskiego czy Kościoła Pokoju, wybierz się do parku z przewodnikiem turystycznym. Poprowadzi cię on najpiękniejszymi alejami, obsadzonymi starymi bukami, dębami i platanami do wszystkich budowli, bez zbędnej straty czasu.

Miasto to skrywa wiele tajemnic. Jako przewodnik po Poczdamie, pomogę ci je odkryć.  Nowy Ogród, a w nim Pałac Cecilienhof? Owszem, lecz nie tylko. Przewodnik turystyczny pokaże ci m.in. piramidę ozdobioną hieroglifami. Kiedy powstała, do czego służyła władcom pruskim? Gdzie znaleźć Narcyza przeglądającego się w studni, który podobno przynosi szczęście? Jakie tajemnice kryje stojący nieopodal pałacyk Kaiserin Augusta Stift? Gdzie nieopodal znajdowało się więzienie KGB?

Do Poczdamu warto przyjechać o każdej porze roku, choć nie ukrywam, że najpiękniej miasto prezentuje się od maja do końca września. Wówczas w Parku Sanssouci uruchomione zostają wszystkie fontanny, odsłonięte są rzeźby ogrodowe, a egzotyczna roślinność z Nowej Oranżerii wystawiana jest na taras przed budynkiem oraz w Ogrodach Sycylijskich.

Na jednodniową wycieczkę z przewodnikiem do Poczdamu warto wyruszyć o wczesnych godzinach porannych. Jeśli zależy nam na zwiedzaniu obiektów w wewnątrz, należy z dużym wyprzedzeniem (przynajmniej  miesięcznym) zakupić bilety online. Obecnie zakup biletu do Pałacu Sanssouci na miejscu graniczy z cudem. Zwiedzanie pałacu ułatwiają nam przewodniki audio guide w języku polskim. Przez około godzinę lektor poprowadzi nas przez 12 komnat.

Zwiedzanie warto zacząć od Parku Sanssouci, gdyż, po pierwsze znajduje się tu duży parking dla autokarów i samochodów osobowych, a po drugie, na park potrzebujemy najwięcej czasu, ok. 2,5 godziny (o ile chcemy zobaczyć wszystkie budowle stojące w parku, a jest ich sporo). Po zwiedzeniu Parku Sanssouci wiemy, ile czasu pozostało nam na kolejne atrakcje miasta. Z przewodnikiem turystycznym po Poczdamie bez problemu dotrzesz stąd do Alexandrówki, Dzielnicy Holenderskiej czy Kościoła Św. Mikołaja.

Jako przewodnik turystyczny po Poczdamie postaram się, by miasto odkryło przed tobą, drogi turysto, wszystkie swoje tajemnice.

Zarezerwuj usługę przewodnika po Poczdamie. Zadzwoń: 502 058 638 – Nina Albińska lub napisz mail: nina.albinska@gmail.com . Koszt usługi przewodnickiej po Poczdamie wynosi od 600 zł brutto.

Usługę przewodnicką po Poczdamie świadczę dla grup przebywających w województwie zachodniopomorskim (w pasie od Darłowa po Świnoujście i Szczecin). Mam również możliwość dojazdu do grupy na granicę w Kołbaskowie.

5/5 - (4 głosów)