fbpx

Przewodnik po Kołobrzegu

 

przewodnik po Kołobrzegu Nina Albińska
przewodnik turystyczny Kołobrzeg Nina Albińska

Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu

Pobyt w Kołobrzegu kojarzy nam się głównie z morzem, plażą i słońcem. Jednak to piękne miasto ma o wiele więcej do zaoferowania turystom, niż tylko błogie lenistwo. Ponad 1000 lat historii zobowiązuje. Jak w najprostszy i najszybszy sposób zaznajomić się najważniejszymi faktami związanymi z miastem? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług przewodnika turystycznego po Kołobrzegu.

Nieważne ile czasu spędzimy w Kołobrzegu, są takie miejsca, które możemy odnaleźć jedynie z przewodnikiem turystycznym. Tylko przewodnik po Kołobrzegu wie o takich rzeczach, o których turystom, a nawet mieszkańcom, nawet się nie śniło. Gdzie kryją się kołobrzeskie krasnale? Gdzie pochowany został najsłynniejszy kołobrzeski buntownik? Kim jest i gdzie przebywa „najstarsza kołobrzeżanka”? Co kryje się pod Pomnikiem Zaślubin? Kim był hrabia solny? Te i inne odpowiedzi otrzymacie od przewodnika po Kołobrzegu.

Zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem jest najlepszą okazją do odkrycia miasta w sposób nieszablonowy i niebanalny, którego nie znajdziecie w informatorach turystycznych. Jako przewodnik po Kołobrzegu gwarantuję nie tylko „suchą” wiedzę, ale również ciekawostki z życia mieszkańców, opowiem miejskie anegdoty, przedstawię nie tylko dawne dzieje, ale i zaprezentuję swoim turystom obecną sylwetkę miasta.

Z usług przewodnika turystycznego po Kołobrzegu skorzystać mogą nie tylko grupy, ale również turyści indywidualni. Moja oferta zwiedzania jest elastyczna i dostosowana do potrzeb klienta.

Przykładowy plan wycieczki pieszej z przewodnikiem po Kołobrzegu (3 – 4 godz.)

Miejsce spotkania z przewodnikiem – Plac Ratuszowy

– krótki rys historyczny miasta i kołobrzeskiej „Starówki”

– zapoznanie się z kołobrzeskim ratuszem ( makiety ratuszy, herb Kołobrzegu, historia Jakuba Adebara)

– spacer po centrum miasta: kamienica kupiecka, wystawa plenerowa Muzeum Oręża Polskiego, Katedra, Pomnik Milenijny, Pałac Brunszwików, baszta lontowa, ulica Dubois, Skwer Pionierów, Plac 18 Marca, poczta, biblioteka, dawna łaźnia miejska

– Wyspa Solna: źródełko solne, port jachtowy, marina, reduta Morast

– Most Portowy

– Skwer Koncertów Porannych: bindaż, rzeźby Aliny Ślesińskiej

– Port: nabrzeże pasażerskie, latarnia morska, fort Ujście, Pomnik Stanisława Mieszkowskiego,  Pomnik Małego Rybaka

Zakończenie wycieczki.

W trakcie pobytu w porcie istnieje możliwość rejsu statkiem (dysponuję biletami w promocyjnej cenie), wejścia na latarnię morską, spaceru po falochronie czy spaceru po Bulwarze Szymańskiego z kołobrzeskim molo. Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu wskaże również miejsca, gdzie wypić najlepszą kawę, zjeść pyszne gofry czy świeżą rybę.

Koszt zwiedzania miasta z przewodnikiem po Kołobrzegu uzależniony jest od ilości uczestników i czasu trwania imprezy.

Zapraszam grupy zorganizowane i turystów indywidualnych do zwiedzania Kołobrzegu z przewodnikiem turystycznym.

Umówienie terminu i godziny zwiedzania możliwe jest pod numerem telefonu: 502 058 638 

 Nina Albińskalicencjonowany przewodnik turystyczny i pilot wycieczek.

78-100 Kołobrzeg, ul. Helsińska 5a


Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu zwiedzanie miasta, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu w języku polskim, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu rezerwacja, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu cennik, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu praca, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu kurs, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu indywidualnie, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu dla dzieci, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu dla seniorów, przewodnik turystyczny po Kołobrzegu koszt.