fbpx

Przewodnik po Kołobrzegu

 

przewodnik po Kołobrzegu Nina Albińska
przewodnik turystyczny Kołobrzeg Nina Albińska

Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu

Pobyt w Kołobrzegu kojarzy nam się głównie z morzem, plażą i słońcem. Jednak to piękne miasto ma o wiele więcej do zaoferowania turystom, niż tylko błogie lenistwo. Ponad 1000 lat historii zobowiązuje. Jak w najprostszy i najszybszy sposób zaznajomić się najważniejszymi faktami związanymi z miastem? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług przewodnika turystycznego po Kołobrzegu.

Nieważne ile czasu spędzimy w Kołobrzegu, są takie miejsca, które możemy odnaleźć jedynie z przewodnikiem turystycznym. Tylko przewodnik po Kołobrzegu wie o takich rzeczach, o których turystom, a nawet mieszkańcom, nawet się nie śniło. Gdzie kryją się kołobrzeskie krasnale? Gdzie pochowany został najsłynniejszy kołobrzeski buntownik? Kim jest i gdzie przebywa „najstarsza kołobrzeżanka”? Co kryje się pod Pomnikiem Zaślubin? Kim był hrabia solny? Te i inne odpowiedzi otrzymacie od przewodnika po Kołobrzegu.

Zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem jest najlepszą okazją do odkrycia miasta w sposób nieszablonowy i niebanalny, którego nie znajdziecie w informatorach turystycznych. Jako przewodnik po Kołobrzegu gwarantuję nie tylko „suchą” wiedzę, ale również ciekawostki z życia mieszkańców, opowiem miejskie anegdoty, przedstawię nie tylko dawne dzieje, ale i zaprezentuję swoim turystom obecną sylwetkę miasta.

Z usług przewodnika turystycznego po Kołobrzegu skorzystać mogą nie tylko grupy, ale również turyści indywidualni. Moja oferta zwiedzania jest elastyczna i dostosowana do potrzeb klienta.

Przykładowy plan wycieczki pieszej z przewodnikiem po Kołobrzegu (3 – 4 godz.)

Miejsce spotkania z przewodnikiem – Plac Ratuszowy

– krótki rys historyczny miasta i kołobrzeskiej „Starówki”

– zapoznanie się z kołobrzeskim ratuszem ( makiety ratuszy, herb Kołobrzegu, historia Jakuba Adebara)

– spacer po centrum miasta: kamienica kupiecka, wystawa plenerowa Muzeum Oręża Polskiego, Katedra, Pomnik Milenijny, Pałac Brunszwików, baszta lontowa, ulica Dubois, Skwer Pionierów, Plac 18 Marca, poczta, biblioteka, dawna łaźnia miejska

– Wyspa Solna: źródełko solne, port jachtowy, marina, reduta Morast

– Most Portowy

– Skwer Koncertów Porannych: bindaż, rzeźby Aliny Ślesińskiej

– Port: nabrzeże pasażerskie, latarnia morska, fort Ujście, Pomnik Stanisława Mieszkowskiego,  Pomnik Małego Rybaka

Zakończenie wycieczki.

W trakcie pobytu w porcie istnieje możliwość rejsu statkiem (dysponuję biletami w promocyjnej cenie), wejścia na latarnię morską, spaceru po falochronie czy spaceru po Bulwarze Szymańskiego z kołobrzeskim molo. Przewodnik turystyczny po Kołobrzegu wskaże również miejsca, gdzie wypić najlepszą kawę, zjeść pyszne gofry czy świeżą rybę.

Koszt zwiedzania miasta z przewodnikiem po Kołobrzegu uzależniony jest od ilości uczestników i czasu trwania imprezy.

Zapraszam grupy zorganizowane i turystów indywidualnych do zwiedzania Kołobrzegu z przewodnikiem turystycznym.

Umówienie terminu i godziny zwiedzania możliwe jest pod numerem telefonu: 502 058 638 

 Nina Albińskalicencjonowany przewodnik turystyczny i pilot wycieczek.

78-100 Kołobrzeg, ul. Helsińska 5a

5/5 - (9 głosów)