fbpx

Przewodnik turystyczny Ustronie Morskie

0 Comments

Ustronie Morskie jest niezwykle urokliwą miejscowością nadmorską, położoną zaledwie 10 km na wschód od Kołobrzegu. Według legendy, jej istnienie zawdzięczamy tajemniczej uzdrowicielce, do której przybywali letnicy z Kołobrzegu, by ulżyła im w cierpieniu. Niestety nie wiadomo, czy ktoś ów znachorkę odnalazł, wiadome jest jednak to, iż każdy, kto przybył w te strony, był zauroczony pięknem tej nadmorskiej osady i chciał tu powrócić.

Od końca XIX wieku Ustronie Morskie zaczęło rozwijać się jako wieś letniskowa. Początki były niezwykle trudne, turyści mieszkali w chatach u rybaków i nierzadko zabierali ze sobą cały dobytek, by ich wypoczynek był jak najbardziej komfortowy. W ciągu kilkunastu lat, miejscowość zmieniła się prawdziwy kurort. I taki charakter posiada do dziś.

Oprócz odpoczynku na plaży, Ustronie Morskie ma wiele do zaoferowania turystom. Od lat, przewodnik turystyczny Nina Albińska oferuje wczasowiczom moc wrażeń, organizując jednodniowe wycieczki z przewodnikiem z Ustronia Morskiego. W trakcie tych niezapomnianych podróży, można nie tylko poznać historię okolicy, ale i zakochać się w całym Pomorzu Zachodnim.

Plaża w Ustroniu Morskim.
5/5 - (1 głosów)

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *