Spacerując dzielnicą uzdrowiskową Kołobrzegu, można dostrzec wielu kuracjuszy, którzy spieszą na kołobrzeskie molo, szczególnie w wietrzne dni, gdyż nigdzie indziej w Kołobrzegu powietrze nie jest tak czyste i nasycone jodem.
Historia molo w Kołobrzegu sięga 1882 roku, kiedy to na wysokości Pałacu Nadbrzeżnego, wzniesiony został drewniany pomost, o długości ok. 100 metrów. Jego początek znajdował się po środku plaży, więc by się na niego dostać, należało pokonać kilka schodków. Po przebudowie Pałacu w 1899 r., podjęto decyzję o wydłużeniu i połączeniu mola z promenadą, a istniejące schody zostały zlikwidowane. Od tamtej pory molo w Kołobrzegu stało się jedną z największych atrakcji.
Okres drugiej wojny światowej, a następnie liczne sztormy, przyniosły kres drewnianej konstrukcji. Przez ok. 20 lat nie było środków finansowych na budowę nowego molo, do czasu, gdy Kołobrzeg odwiedził przewodniczący CRZZ, Ignacy Loga – Sowiński. Postanowił wybudować ośrodek sanatoryjny dla związkowców w miejscu zniszczonego Pałacu Nadbrzeżnego i sfinansować budowę nowego molo w Kołobrzegu.
Nowa konstrukcja została oddana do użytku 19 czerwca 1971 r., a koszt jej budowy przekroczył 22 miliony złotych. Wzniesiono pomost o długości 220 m. i 9 m. szerokości, który został wsparty na 14 żelbetonowych filarach.
W 2014 r. molo w Kołobrzegu zostało gruntownie wyremontowane. Deski pomostu zastąpiono konstrukcją kompozytową, bardziej odporną na warunki atmosferyczne, wymieniono barierki i zamontowano nowe oświetlenie. Pod pomostem zainstalowano iluminację świetlną, która wieczorową porą nadaje okolicy romantyczny charakter.
Molo w Kołobrzegu jest najczęściej odwiedzaną atrakcją miasta i obowiązkowym punktem każdej wycieczki. Mieszkańcy, jak i turyści, każdego dnia mogą podziwiać najpiękniejsze zachody słońca, obserwować statki wpływające do portu i wsłuchiwać się w szum morskich fal. Latem, na głowicy molo funkcjonuje kawiarnia, gdzie można wypić pyszną kawę i podziwiać panoramę dzielnicy uzdrowiskowej.
W okresie od 1 maja do 30 września koszt wstępu na molo w Kołobrzegu wynosi 6 zł za bilet normalny i 3 zł ulgowy. Turyści, którzy uregulują opłatę uzdrowiskową, mają jednorazowe bezpłatne wejście na molo w ciągu danego dnia. Bezpłatne wejście na molo w Kołobrzegu obejmuje także osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym oraz dzieci do 4 lat. Bilety ulgowe dotyczą dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów do 26 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji (zakup możliwy tylko i wyłącznie w kasie biletowej).