fbpx

Przewodnik turystyczny Pogorzelica

0 Comments

Pogorzelica jest jedną z tych miejscowości nadmorskich, gdzie każdy turysta znajdzie swoje miejsce. Baza noclegowa jest tu niezwykle rozbudowana, poprzez ośrodki kolonijne, domki letniskowe, liczne ośrodki wczasowe po pensjonaty i ekskluzywne hotele. A wszystko to położone jest w pięknym lesie sosnowym, którego zapach jest równie kojący jak spacer brzegiem morza i szum fal morskich.

Jeszcze na początku XX wieku mieszkańcami Pogorzelicy byli głównie rybacy i rolnicy. Zajmowali się połowem ryb, uprawiali ziemię, doili krowy, a obecnie „doją” turystów. Wzdłuż około 2 kilometrowej drogi przebiegającej przez miejscowość znajduje się niezliczona ilość kawiarenek, lodziarni, sklepików z pamiątkami, sklepów z odzieżą i asortymentem plażowym.

Doskonałe położenie Pogorzelicy powoduje, iż do wielu atrakcji gminy Rewal możemy dotrzeć w trakcie długiego spaceru. Do latarni morskiej w Niechorzu dojść można w 40 minut, a do Muzeum Rybołówstwa w zaledwie pół godziny. Doskonałą formą transportu w gminie Rewal jest kolejka wąskotorowa. Jej stacje znajdują się w każdej z siedmiu miejscowości, dzięki czemu w krótkim odstępie czasu możemy dotrzeć w wybrane miejsce, a sama przejażdżka zapewni nam moc wrażeń.

Będąc na wczasach w Pogorzelicy, warto skorzystać z oferty przewodnika turystycznego. Zapewniam wczasowiczom moc wrażeń, obsługując wycieczki jednodniowe. Jest to niesamowita okazja, by w jeden dzień zwiedzić z przewodnikiem takie miasta jak Berlin, Poczdam, Świnoujście czy Stralsund.

5/5 - (1 głosów)

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *