fbpx

Parkingi dla autokarów w Kołobrzegu

0 2 Comments

Miejsce do wysadzenia pasażerów autokaru ul. Kamienna

W tym miejscu można bezpiecznie wysadzić grupę z autokaru. W tym celu podjedź do samego końca zatoki aby pozostawić z tyłu miejsce dla autobusu miejskiego. Tuż obok przystanku jest tunel pod wieżowcem, którym można przeprowadzić grupę bezpośrednio do kołobrzeskiej starówki. Pamiętaj nie możesz w tym miejscu parkować autokaru. Po wysadzeniu pasażerów niezwłocznie odjedź z przystanku aby nie blokować zatoki autobusom miejskim.

Miejsce postojowe dla autokarów ul. Rzeczna

Na tym przystanku autokar może stać do 10 minut. Miejsce do wysiadania znajduje się na samym końcu zatoki. Dojazd autokarem do ulicy Rzecznej jest możliwy wyłącznie od dworca PKP. Z tego miejsca grupa może bezpośrednio udać się w okolice kołobrzeskiej katedry lub ratusza. Po wysadzeniu pasażerów najlepiej odjedź z tej zatoki aby nie blokować miejsca kolejnym autokarom. Pamietaj dla ciebie również kłopotliwa byłaby sytuacja gdyby miejsce było zajęte przez inny autokar. W celu odebrania swojej grupy z tego miejsca, upewnij się wcześniej telefonicznie, że twoi pasażerowie już czekają w komplecie.

Miejsce postojowe autokarów ul. Portowa

To najbardziej popularne miejsce do wysiadania dla grup, które chcą udać się do kołobrzeskiego portu. W tej zatoce dopuszczony jest maksymalny postój autokaru do 15 minut. Zajmij miejce na samym końcu koperty aby drugi autokar zmieścił się za twoim. Niestety bardzo często kierowcy autokarów przekraczają tutaj limit postoju. Czasami zdarza się także, iż zatoka jest zajęta przez samochody osobowe, które desperacko szukają wolnego miejsca. Ponadto w sezonie letnim w pochmurne deszczowe dni to miejsce staje się swoistą pułapką. Tworzące się tam zatory pojazdów mogą uwięzić wasz autokar na dłuższy czas bez możliwości wyjazdu. W takiej sytuacji korzystniej jest wysadzić grupę na pobliskim przystanku przy ulicy Mickiewicza. Wyjazd z parkingu na ulicę Spacerową wymaga dużej koncentracji gdyż na łączniku jest dość ciasno. Pozostawione nieprzepisowo w tym miejscu samochody mogą nawet całkowicie uniemożliwić przejazd autokaru.

Miejsce postojowe dla autokarów przy dworcu PKP

To miejsce parkingowe utworzono w celu możliwości odebrania lub dowozu grupy autokarem turystycznym na dworzec PKP. Postój autokaru możliwy jest tutaj maksymalnie do 20 minut celem wyładowania lub załadowania bagaży. Często spotkasz tu autokary rejsowe oraz busy, których kierowcy odbierają na tachografie czas odpoczynku przed dalszą podróżą.

Bezpłatny parking dla autokarów ul. Śliwińskiego

Wjazd na parking jest możliwy wyłącznie od ulicy Solnej jadąc w kierunku portu od ronda Ku Morzu. Znajdziesz tu 3 wydzielone stanowiska dla autokarów. Wyjazd autokarem z tego parkingu jest możliwy tylko od ulicy Solnej. W tym celu doradzam ustawienie od razu autokaru przodem w kierunku wyjazdu. Parking jest niestrzeżony i niepłatny.

Bezpłatny parking dla autokarów centrum przesiadkowe ul.Bałtycka

Wygodny bezpłatny parking dla 4 autokarów bez limitu postoju. Parking znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie skansenu morskiego oraz Pirackiej Przygody. Bliskie sąsiedztwo skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powoduje w sezonie letnim duże utrudnienie wyjazdu z parkingu. Wówczas należy cierpliwie czekać na uprzejmość pozostałych uczestników ruchu. Czas relaksu kierowcy autokaru w tym miejscu może zakłócić kontrola ITD.

5/5 - (3 głosów)

Categories:

2 thoughts on “Parkingi dla autokarów w Kołobrzegu”

  1. KIEROWCA pisze:

    Cenne uwagi z tymi parkingami dla Autobusów . W każdym większym mieście powinny być takie informacje

  2. Dziękuje. Mam nadzieję że wskazówki się przydadzą. Szerokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *